KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11176001
nr 1117 6001
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Kvinna, signerad, 62x47 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Kondition: Oramad
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
8.800 kr
måndag 3 juli 2017
kl 19:59:12
900 kr
1.000 kr
1.500 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
6.000 kr
6.200 kr
8.000 kr
8.200 kr (Budbetjänt)
8.600 kr
3 jul
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman