KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14177116
*
nr 1417 7116
Nikolai Belij
(1896-1968), Finland
Fiskebod och eka, Signerad. Akvarell, bildmått: 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 19:28:11
- Konstnär/Designer
Nikolai Belij
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .
Läs mer om Nikolai Belij
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland fiskebod och eka nikolai belij norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
*
Nikolai Belij
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .
Läs mer om Nikolai Belij
nr 1417 7116
Nikolai Belij
(1896-1968), Finland
Fiskebod och eka, Signerad. Akvarell, bildmått: 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Konstnär/Designer
Nikolai Belij
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .Läs mer om Nikolai Belij
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland fiskebod och eka nikolai belij norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22



