KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14823221
nr 1482 3221
Svante Kede
(1877-1955), Sverige
Oljemålning, Torne träsk. Signerad. Olja på duk, 55x66 cm, yttermått inklusive ram: 68x82 cm
Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 augusti 2022
kl 18:38:01
15/8 17:04:14