KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13272169
*
nr 1327 2169
Richard Ã…rlin
(f. 1945), Sverige
Etsning, Eget tryck. Signerad, daterad -81. Motivet: 18x13 cm
Richard Årlin, svensk grafiker och målare född 1945.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2020
kl 20:29:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 20:30:54
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eget tryck etsning etsningar grafik richard årlin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47
*
Richard Ã…rlin
Richard Årlin, svensk grafiker och målare född 1945.
nr 1327 2169
Richard Ã…rlin
(f. 1945), Sverige
Etsning, Eget tryck. Signerad, daterad -81. Motivet: 18x13 cm
Richard Årlin, svensk grafiker och målare född 1945.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/5 20:30:54 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eget tryck etsning etsningar grafik richard årlin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47



