KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12847008

nr 1284 7008

Roberto Matta

(1911-2002), Frankrike

Färgetsning, Signerad, numrerad 131/150. Motivet: 40,5x54,5 cm

Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 20:07:27

28/10 20:02:27 1      Vinnande bud

Roberto Matta

Läs mer om Roberto Matta