KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077220
*
nr 1407 7220
Bengt Händel
(1925-2006), Sverige
Oljemålning, "Akademibron, Uppsala". Signerad. Olja på duk, 23x32 cm, yttermått inklusive ram: 35x44 cm
Bengt Händel, svensk bildkonstnär född 1925, död 2006 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juli 2021
kl 19:53:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/7 03:09:01
1
Vinnande bud
4/7 22:34:00
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt händel olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41
-
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51
*
Bengt Händel
Bengt Händel, svensk bildkonstnär född 1925, död 2006 .
nr 1407 7220
Bengt Händel
(1925-2006), Sverige
Oljemålning, "Akademibron, Uppsala". Signerad. Olja på duk, 23x32 cm, yttermått inklusive ram: 35x44 cm
Bengt Händel, svensk bildkonstnär född 1925, död 2006 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/7 03:09:01 | 1 | Vinnande bud |
4/7 22:34:00 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt händel olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41 -
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51