ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8225176
*
nr 822 5176
Spegel
1800-tal, höjd: 134
Kondition: skadad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2013
kl 18:31:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 20:46:00
1
500 kr
29/4 12:36:24
2
700 kr
29/4 16:36:28
1
700 kr
29/4 18:03:52
3
800 kr
29/4 18:15:35
2
900 kr
29/4 18:20:58
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 822 5176
Spegel
1800-tal, höjd: 134
Kondition: skadad
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/4 20:46:00 | 1 | 500 kr |
| 29/4 12:36:24 | 2 | 700 kr |
| 29/4 16:36:28 | 1 | 700 kr |
| 29/4 18:03:52 | 3 | 800 kr |
| 29/4 18:15:35 | 2 | 900 kr |
| 29/4 18:20:58 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



