KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156192

nr 1415 6192

Oscar Brentzell

(1896-1966), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1950, skepp. Olja på duk, 48x59cm, yttermått inklusive ram: 61x72cm

Oscar Brentzell, svensk bildkonstnär född 1896, död 1966.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 30 augusti 2021
kl 20:43:19

Oscar Brentzell

Läs mer om Oscar Brentzell