Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Stolar & FÃ¥töljer / SnurrfÃ¥tölj 2255423



*

nr 225 5423


Snurrfåtölj

Jetson, (sk), Bruno Mathsson


Utrop:

600 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 mars 2003
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/3 22:09:03 1      600 kr
23/3 12:38:17 2      350 kr
23/3 21:03:42 3      400 kr
23/3 21:04:55 3      450 kr
24/3 00:51:57 4      600 kr
24/3 00:55:35 4      700 kr
24/3 13:45:06 5      1.100 kr
24/3 14:37:06 6      Vinnande bud


  • Läs mer...
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathson bruno mathsson bruno matsson jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj snurrfåtölj stolar svensk design
  • 6755 FÃ¥töljer
    Ett par, Gunilla Allard (f. 1957), Sverige. Lammhu..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:37
  • 6681 Kamelpall
    Benställning i trä, löstagbar sits i läder. Längd:..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:22
  • 6155 Karmstol
    nyrokoko, 1800-tal, provinsarbete, mässingsintarsi..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:10




Ladda ner broschyr