ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2142045
*
nr 214 2045
Spegel
Rokokostil, förgylld, H115
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2003
kl 18:30:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 11:38:37
1
1.200 kr
8/2 13:57:59
2
1.500 kr
9/2 16:43:19
3
2.500 kr
9/2 16:49:23
4
1.700 kr
9/2 16:49:38
4
1.800 kr
9/2 16:50:08
4
2.000 kr
9/2 16:51:50
4
2.300 kr
9/2 16:52:34
4
2.500 kr
9/2 16:54:00
4
2.600 kr
9/2 17:03:36
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad rokoko rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 214 2045
Spegel
Rokokostil, förgylld, H115
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/2 11:38:37 | 1 | 1.200 kr |
| 8/2 13:57:59 | 2 | 1.500 kr |
| 9/2 16:43:19 | 3 | 2.500 kr |
| 9/2 16:49:23 | 4 | 1.700 kr |
| 9/2 16:49:38 | 4 | 1.800 kr |
| 9/2 16:50:08 | 4 | 2.000 kr |
| 9/2 16:51:50 | 4 | 2.300 kr |
| 9/2 16:52:34 | 4 | 2.500 kr |
| 9/2 16:54:00 | 4 | 2.600 kr |
| 9/2 17:03:36 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad rokoko rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



