Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12892396



*

nr 1289 2396


Michael Shevarjov

(f. 1958), Ryssland


Michael Shevarjov (b. 1958), Russia. Sheet: 75x56,


WATERCOLOUR, Signerad. Bladets mått: 75x56 cm


Michael Shevarjov, Russian painter, born 1958.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

700

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday November 18 2019
at 19:53:04


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/11 19:22:59 1      400 kr
17/11 18:45:39 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Michael Shevarjov

Michael Shevarjov, Russian painter, born 1958.

Read more about Michael Shevarjov
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller michael shevarjov rysk ryska ryskt ryssland vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr