KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16894121
nr 1689 4121
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, Krakbergs Anna, (Young girl from Mora) Signerad i trycket, Mora 1903. Bladets mått: 16x11,5, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 24 mars 2025
kl 20:12:31
1.000 kr
1.100 kr
1.400 kr
1.500 kr
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn