KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15989278
nr 1598 9278
Anders Lindgren
(1933-2018), Sverige
Oljemålning, "Fjolårsgräs". Monogramsignerad -87. Olja på pannå, 36x41 cm, yttermått inklusive ram: 41z46 cm
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 19 februari 2024
kl 19:06:18
300 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
Anders Lindgren
Läs mer om Anders Lindgren