KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15354483

nr 1535 4483

Georg Lodström

(1915-1972), Sverige

Oljemålning, Kustlandskap med ekor. Signerad. Olja på duk, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm

Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 24 april 2023
kl 20:16:00

24/4 19:54:30 1      Vinnande bud

Georg Lodström

Läs mer om Georg Lodström