KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15354483
nr 1535 4483
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap med ekor. Signerad. Olja på duk, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 april 2023
kl 20:16:00
24/4 19:54:30
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström