KONST / Litografier / Färglitografi 9166126
*
nr 916 6126
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Färglitografi, Olle Bonniér (f. 1925), 58/150, signerad i trycket, bladets mått: 58x37
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Utrop:
400 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 20:30:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 18:56:46
1
100 kr
2/10 13:50:00
2
300 kr
2/10 13:54:46
3
450 kr
4/10 17:37:33
2
450 kr
4/10 17:37:33
3
450 kr (Budbetjänt)
4/10 17:38:28
2
600 kr
5/10 21:37:40
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Bonniér
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Läs mer om Olle Bonniér
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle bonniér svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
*
Olle Bonniér
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Olle Bonniér
nr 916 6126
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Färglitografi, Olle Bonniér (f. 1925), 58/150, signerad i trycket, bladets mått: 58x37
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/9 18:56:46 | 1 | 100 kr |
| 2/10 13:50:00 | 2 | 300 kr |
| 2/10 13:54:46 | 3 | 450 kr |
| 4/10 17:37:33 | 2 | 450 kr |
| 4/10 17:37:33 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 4/10 17:38:28 | 2 | 600 kr |
| 5/10 21:37:40 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Bonniér
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.Läs mer om Olle Bonniér
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle bonniér svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31



