ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7416569
*
nr 741 6569
Spegel
Oval, höjd: 80
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2012
kl 19:59:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/2 18:49:48
1
400 kr
19/2 13:44:17
2
150 kr
19/2 13:44:38
2
250 kr
19/2 15:10:53
3
350 kr
20/2 17:10:27
2
450 kr
20/2 18:24:24
1
Vinnande bud
20/2 19:22:50
2
550 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 741 6569
Spegel
Oval, höjd: 80
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/2 18:49:48 | 1 | 400 kr |
| 19/2 13:44:17 | 2 | 150 kr |
| 19/2 13:44:38 | 2 | 250 kr |
| 19/2 15:10:53 | 3 | 350 kr |
| 20/2 17:10:27 | 2 | 450 kr |
| 20/2 18:24:24 | 1 | Vinnande bud |
| 20/2 19:22:50 | 2 | 550 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



