KONST / Litografier / Färglitografi 14906022
nr 1490 6022
Folke Lind
(f. 1931), Sverige
Pilgrimsfalk. Signerad, Numrerad 136/270, daterad -82. Färglitografi. Bildmått: 67x47 cm, yttermått inklusive ram: 76X56 cm
Folke Lind, svensk målare och tecknare född 1931.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 19 september 2022
kl 18:26:42
100 kr
150 kr