Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13767107



*

nr 1376 7107


HÃ¥kan Bull

(f. 1953), Sverige


2 pcs, Håkan Bull (b. 1953), Sweden. Käringön. Signed, 1987. Subject: 66x51cm, one without glass.


MIXED MEDIA, 2 st, Käringön. Signerad, 1987. Motivet: 66x51cm, yttermått inklusive ram: 78x62 cm


Condition: en saknar glas

HÃ¥kan Bull, Swedish painter, born 1953.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday February 1 2021
at 19:08:06


  • Bid history
Time Bidder Bid
26/1 15:45:07 1      100 kr
27/1 14:03:49 2      150 kr
27/1 16:46:37 1      200 kr
27/1 17:49:51 2      300 kr
28/1 14:11:21 1      300 kr
28/1 14:11:21 2      300 kr (Robot)
28/1 14:14:04 1      400 kr
28/1 22:05:42 3      400 kr
28/1 22:05:42 1      400 kr (Robot)
28/1 22:06:31 3      450 kr
29/1 12:34:12 2      700 kr
1/2 17:29:04 4      600 kr
1/2 17:29:04 2      700 kr (Robot)
1/2 17:30:18 4      800 kr
1/2 18:57:12 1      Vinnande bud
1/2 19:03:07 4      1.000 kr
1/2 19:03:07 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

HÃ¥kan Bull

HÃ¥kan Bull, Swedish painter, born 1953.

Read more about HÃ¥kan Bull
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik håkan bull käringön orust svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg västkusten västkustmotiv
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr