KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16274069

nr 1627 4069

Gabriel Strandberg

(1885-1966), Sverige

Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm

Gabriel Strandberg, svensk målare född i Stockholm 1885, död i Stockholm 1966.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 10 juni 2024
kl 18:08:58

5/6 14:38:58 1      Vinnande bud

Gabriel Strandberg

Läs mer om Gabriel Strandberg