KONST / Litografier / Färglitografi 15763401
nr 1576 3401
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 269/385, daterad - 87. Färglitografi, oramat löst blad, 31x40 cm, passepartoutmått: 50x60 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 6 november 2023
kl 18:57:42
3/11 09:47:10
500 kr
6/11 18:52:42
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson