Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 15086391



*

nr 1508 6391


PASTEL

unidentified artist. Signed, around year 1900. Image dimensions: 18x31 cm, outer dimensions including frame: 37x50,


Oidentifierad konstnär. Signerad, omkring 1900. Bildmått: 18x31 cm, yttermått inklusive ram: 37x50 cm


Estimate:

600

Auction date:

Monday December 12 2022
at 19:55:32


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell vattenfärg
  • 6579 CRAYON
    unidentified artist. Signed, mops, outer dimension..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 20:42
  • 4454 PASTEL
    Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, dated..//
    Present: SEK 400

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:07
  • 6007 PASTEL
    portrait of a dog, Vorsteh, "Nick". Signed, dated ..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:57
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr