ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2597158
*
nr 259 7158
Spegel
1800-tal, H40
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 augusti 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/8 14:27:53
1
100 kr
18/8 13:02:59
2
ledande budet*
18/8 14:51:32
3
250 kr
18/8 14:51:53
3
300 kr
18/8 14:52:10
3
350 kr
18/8 14:52:27
3
400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 259 7158
Spegel
1800-tal, H40
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 augusti 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/8 14:27:53 | 1 | 100 kr |
| 18/8 13:02:59 | 2 | ledande budet* |
| 18/8 14:51:32 | 3 | 250 kr |
| 18/8 14:51:53 | 3 | 300 kr |
| 18/8 14:52:10 | 3 | 350 kr |
| 18/8 14:52:27 | 3 | 400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



