KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11176004
nr 1117 6004
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Lars Norrman (1915-1979), Kolmila, 33x44 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 juli 2017
kl 19:03:32
16/6 13:14:41
3 jul
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman