KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17191002

nr 1719 1002

Georg Arsenius

(1855-1908), Sverige

Oljemålning, Georg Arsenius (1855-1908), Hästar på strand. Signerad "Concarneau", daterad 1882. Olja på duk, 62x98 cm, yttermått inklusive ram: 86x122 cm

Kondition: skadad ram

Utrop:

6.000 kr

Såld:

5.000 kr

måndag 25 augusti 2025
kl 20:42:42

  • Klassiska
  • 25 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Georg Arsenius

Läs mer om Georg Arsenius