KONST / Litografier / Färglitografi 14332195
nr 1433 2195
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 371/385, daterad -79. Färglitografi, bildmått: 58x41, yttermått inklusive ram: 74x56 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 22 november 2021
kl 20:58:25
700 kr
1.200 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
22 nov
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson