ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5155295
*
nr 515 5295
Spegel
Blyinfattat glas, höjd: 140
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 25 mars 2008
kl 16:22:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 16:56:50
1
300 kr
22/3 13:23:02
2
500 kr
23/3 16:47:53
3
450 kr
23/3 16:48:49
3
600 kr
25/3 13:23:52
4
Vinnande bud
25/3 15:17:45
3
700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattat glas spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 515 5295
Spegel
Blyinfattat glas, höjd: 140
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 750 kr |
| Sista tid för bud online: |
tisdag 25 mars 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/3 16:56:50 | 1 | 300 kr |
| 22/3 13:23:02 | 2 | 500 kr |
| 23/3 16:47:53 | 3 | 450 kr |
| 23/3 16:48:49 | 3 | 600 kr |
| 25/3 13:23:52 | 4 | Vinnande bud |
| 25/3 15:17:45 | 3 | 700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattat glas spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



