KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9996053
*
nr 999 6053
Eric Elfwén
(1921-2008), Sverige
Oljemålning, Eric Elfwén (1921-2008), Stilleben, 79 x 50
Kondition: slitage, skador
Eric Elfwén, född 1921 i Stockholm, död 2008, svensk skulptör, målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2015
kl 19:52:24
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eric Elfwén
Eric Elfwén, född 1921 i Stockholm, död 2008, svensk skulptör, målare och grafiker.
Läs mer om Eric Elfwén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric elfwén olja oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
-
7190 Oljemålning
MajBritt Östergren, "Kvällspromenad i norrsken i J..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
6383 Oljemålning
Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:29
-
6576 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Alplandskap, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:19
-
7002 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Kopia, Water Lil..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:46
*
Eric Elfwén
Kondition: slitage, skador
Eric Elfwén, född 1921 i Stockholm, död 2008, svensk skulptör, målare och grafiker.
Läs mer om Eric Elfwén
nr 999 6053
Eric Elfwén
(1921-2008), Sverige
Oljemålning, Eric Elfwén (1921-2008), Stilleben, 79 x 50
Kondition: slitage, skador
Eric Elfwén, född 1921 i Stockholm, död 2008, svensk skulptör, målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2015 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eric Elfwén
Eric Elfwén, född 1921 i Stockholm, död 2008, svensk skulptör, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Eric Elfwén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric elfwén olja oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49 -
7190 Oljemålning
MajBritt Östergren, "Kvällspromenad i norrsken i J..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
6383 Oljemålning
Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:29 -
6576 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Alplandskap, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:19 -
7002 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Kopia, Water Lil..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:46



