KONST / Litografier / Färglitografi 13746160
nr 1374 6160
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 18/260, daterad 1971. Motivet: 69x48 cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
måndag 25 januari 2021
kl 18:07:27
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes