KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824041

nr 1382 4041

Kristina Jöred

(1913-2003), Sverige

Oljemålning, "Morgontidiga". Signerad. Olja på duk, 42x35, yttermått inklusive ram: 48x40 cm

Kristina Jöred, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 1 mars 2021
kl 19:53:35

Kristina Jöred

Läs mer om Kristina Jöred