ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 4765256
*
nr 476 5256
Pigtittare
Björk, 1800-tal, höjd: 55
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2007
kl 17:52:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/7 19:38:53
1
100 kr
15/7 15:19:32
2
150 kr
16/7 08:05:43
3
200 kr
16/7 08:39:30
1
350 kr
16/7 08:43:09
1
400 kr
16/7 10:30:51
4
400 kr
16/7 16:48:31
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Pigtittare
nr 476 5256
Pigtittare
Björk, 1800-tal, höjd: 55
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/7 19:38:53 | 1 | 100 kr |
| 15/7 15:19:32 | 2 | 150 kr |
| 16/7 08:05:43 | 3 | 200 kr |
| 16/7 08:39:30 | 1 | 350 kr |
| 16/7 08:43:09 | 1 | 400 kr |
| 16/7 10:30:51 | 4 | 400 kr |
| 16/7 16:48:31 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



