KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12804003

nr 1280 4003

Waldemar Sjölander

(1906-1988), Sverige

Oljemålning, Komposition. Signerad, 1958. Olja på duk, 85x68 cm

Kondition: skadad, färgbortfall

Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 7 oktober 2019
kl 18:54:54

7/10 18:45:50 1      Vinnande bud

Waldemar Sjölander

Läs mer om Waldemar Sjölander