KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4925198
nr 492 5198
Erik Höglund (1932-1998), hästar. Signerad E Höglund, 33x24 cm, olja på pannå, Proveniens: inköpt på vernissage på Blekinge Länsmuseum i Karlskrona under slutet av 50 talet av säljarens mormor och morfar
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.100 kr
måndag 29 oktober 2007
kl 16:28:42
1.600 kr
1.600 kr
1.800 kr
2.000 kr