KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4925198

nr 492 5198

Erik Höglund (1932-1998), hästar. Signerad E Höglund, 33x24 cm, olja på pannå, Proveniens: inköpt på vernissage på Blekinge Länsmuseum i Karlskrona under slutet av 50 talet av säljarens mormor och morfar

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.100 kr

måndag 29 oktober 2007
kl 16:28:42

  • Tema
  • 29 okt

Höglund

Erik Höglund (1932-1998)

Läs mer om Höglund