Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Sockerlådor 13229199



*

nr 1322 9199


Sockerlådor

2 st, Trä, SSA. Längd: 67 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 april 2020
kl 19:10:48


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/4 14:45:27 1      150 kr
22/4 15:31:47 2      250 kr
23/4 19:42:43 3      300 kr
23/4 23:05:00 4      400 kr
25/4 21:28:40 5      Vinnande bud


  • Läs mer...
Renässans
Europeisk konststil. Uppkom i Italien vid 1400-talets början.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: sockerlådor ssa trä
  • 7104 Allmoge
    3 delar, diverse, bland annat gunghäst
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:41
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 st, Metall. Höjd: 99 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:33
  • 7022 Bokstöd
    ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:09
  • 7047 Bordstabletter
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:10




Ladda ner broschyr