Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Sockerlådor 13229199



*

nr 1322 9199


Sockerlådor

2 pcs, wood, SSA. Length: 67,


2 st, Trä, SSA. Längd: 67 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday April 27 2020
at 19:10:48


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/4 14:45:27 1      150 kr
22/4 15:31:47 2      250 kr
23/4 19:42:43 3      300 kr
23/4 23:05:00 4      400 kr
25/4 21:28:40 5      Vinnande bud


  • Läs mer...
Renässans
Europeisk konststil. Uppkom i Italien vid 1400-talets början.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: sockerlådor ssa trä
  • 7020 Blomkonsoler
    9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:33
  • 7022 BOOKEND
    one pair, 1920s. Length: 13 cm, height: 14 cm,
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:09
  • 7047 TABLE MATS
    Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:10




Ladda ner broschyr