Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 9917524



*

nr 991 7524


Erik Lo Ohlqvist

(1914-2004), Sverige


Oljemålning, Magne Mo Ohlqvist, signerad, Skog, 45x54


Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 november 2015
kl 18:00:59


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/10 09:15:54 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Erik Lo Ohlqvist

Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.

Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric lo ohlqvist magne mo ohlqvist olja oljemålning oljemålningar skog svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6364 OljemÃ¥lning
    Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:34
  • 6747 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:37
  • 3029 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6732 OljemÃ¥lning
    Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:01
  • 3025 OljemÃ¥lning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:10
  • 7147 OljemÃ¥lning
    Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:14




Ladda ner broschyr