ÖVRIGT / Diverse / Skål 15328266
nr 1532 8266
Sigurd Persson
(1914-2003), Sverige
Skål, Cultura Metal, Sverige. Vitmetall, triangulär form. Signerad och numrerad 212. Längd: 44 cm
Sigurd Persson, svensk ädelsmed, formgivare och skulptör född 1914, död 2003 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 april 2023
kl 18:13:25
3/4 14:05:19
Sigurd Persson
Läs mer om Sigurd Persson