KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15153088
nr 1515 3088
Bror Forssell
(1883-1959), Sverige
Oljemålning, By. Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 40x48 cm
Bror Forssell, svensk målare född i Malmö 1883, död 1959.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 januari 2023
kl 19:44:21
15/1 09:36:04
Bror Forssell
Läs mer om Bror Forssell