KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15554011

nr 1555 4011

Tore Hultcrantz

(1923-1998), Sverige

Oljemålning, "Havet och morgon". Signerad. Olja på duk, 46x32 cm, yttermått inklusive ram: 48x35 cm

Tore Hultcrantz, svensk målare och grafiker född 1923, död 1998.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 14 augusti 2023
kl 20:51:05

Tore Hultcrantz

Läs mer om Tore Hultcrantz