ART / Etchings etc / Colour etching 12113151
*
nr 1211 3151
COLOUR ETCHING
Stig Danielsson, signed, 93/125, Tunnelbaneuppgång, 49x36,
Stig Danielsson, Signerad, 93/125, Tunnelbaneuppgång, 49x36
Estimate:
600
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday October 22 2018
at 19:33:02
- Bid history
Time
Bidder
Bid
19/10 13:59:15
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Oct 22
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 22 oktober har vi samlat grafisk konst av konstnärer som MÃ¥rten Andersson, Georges Braque, James Coignard, Corneille, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Carl Johan De Geer, ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik stig danielsson tunnelbaneuppgång
-
6573 ETCHING
Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:15
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:20
-
6344 COLOUR ETCHING
Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:54
-
6445 WOOD ENGRAVING
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sweden. Signed, dated ..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:06
*
COLOUR ETCHING
Read more about Grafik
nr 1211 3151
COLOUR ETCHING
Stig Danielsson, signed, 93/125, Tunnelbaneuppgång, 49x36,
Stig Danielsson, Signerad, 93/125, Tunnelbaneuppgång, 49x36
| Estimate: | 600 |
|---|---|
| Sold: | SEK 100 |
| Auction date: |
Monday October 22 2018 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 19/10 13:59:15 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Oct 22
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 22 oktober har vi samlat grafisk konst av konstnärer som MÃ¥rten Andersson, Georges Braque, James Coignard, Corneille, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Carl Johan De Geer, ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik stig danielsson tunnelbaneuppgång
-
6573 ETCHING
Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:15 -
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:20 -
6344 COLOUR ETCHING
Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:54
-
6445 WOOD ENGRAVING
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sweden. Signed, dated ..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:06



