ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5257396
*
nr 525 7396
Spegel
Mahogany, höjd: 97
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 maj 2008
kl 16:51:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 18:24:35
1
300 kr
19/5 15:50:45
2
350 kr
19/5 16:27:17
2
450 kr
19/5 16:29:35
1
400 kr
19/5 16:30:05
1
500 kr
19/5 16:37:38
2
600 kr
19/5 16:39:17
1
600 kr
19/5 16:40:33
2
700 kr
19/5 16:40:34
1
700 kr
19/5 16:41:21
1
800 kr
19/5 16:45:01
2
850 kr
19/5 16:46:50
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogany spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 525 7396
Spegel
Mahogany, höjd: 97
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 maj 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/5 18:24:35 | 1 | 300 kr |
| 19/5 15:50:45 | 2 | 350 kr |
| 19/5 16:27:17 | 2 | 450 kr |
| 19/5 16:29:35 | 1 | 400 kr |
| 19/5 16:30:05 | 1 | 500 kr |
| 19/5 16:37:38 | 2 | 600 kr |
| 19/5 16:39:17 | 1 | 600 kr |
| 19/5 16:40:33 | 2 | 700 kr |
| 19/5 16:40:34 | 1 | 700 kr |
| 19/5 16:41:21 | 1 | 800 kr |
| 19/5 16:45:01 | 2 | 850 kr |
| 19/5 16:46:50 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogany spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



