KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9349064
*
nr 934 9064
Kjell Sörensen Ringi
(1939-2010), Sverige
Blandteknik, Kjell Sörensen Ringi (1939-2010), 35x20
Kjell Sörensen Ringi, svensk målare född 1939, död 2010.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:38:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/1 14:00:04
1
500 kr
11/1 14:00:35
2
600 kr
12/1 15:38:08
1
700 kr
12/1 16:39:23
2
800 kr
12/1 18:04:20
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Kjell Sörensen Ringi
Kjell Sörensen Ringi, svensk målare född 1939, död 2010.
Läs mer om Kjell Sörensen Ringi
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik kjell sörensen ringi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12
*
Kjell Sörensen Ringi
Kjell Sörensen Ringi, svensk målare född 1939, död 2010.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Kjell Sörensen Ringi
nr 934 9064
Kjell Sörensen Ringi
(1939-2010), Sverige
Blandteknik, Kjell Sörensen Ringi (1939-2010), 35x20
Kjell Sörensen Ringi, svensk målare född 1939, död 2010.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/1 14:00:04 | 1 | 500 kr |
| 11/1 14:00:35 | 2 | 600 kr |
| 12/1 15:38:08 | 1 | 700 kr |
| 12/1 16:39:23 | 2 | 800 kr |
| 12/1 18:04:20 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Kjell Sörensen Ringi
Kjell Sörensen Ringi, svensk mÃ¥lare född 1939, död 2010.Läs mer om Kjell Sörensen Ringi
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik kjell sörensen ringi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12



