KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16302051

nr 1630 2051

Clara Löfgren

(1843-1923), Sverige

Kvinna vid grind. Signerad, daterad -93. Akvarell, bildmått: 13x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x39 cm

Clara Löfgren, svensk målare född 1843, död 1923.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 1 juli 2024
kl 19:49:48

Clara Löfgren

Läs mer om Clara Löfgren