KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14087133
nr 1408 7133
Kurt Ehrefelt
(1921-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, "sockerbruket". Olja på duk, 75x94, yttermått inklusive ram: 93x113 cm
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 juli 2021
kl 18:07:08
19/7 18:00:19