Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Fönster 7383051



*

nr 738 3051


Fönster

Blyinfattat glas, signerad Bunge, -1960, 63x49,


Blyinfattat glas, signerad Bunge, -1960, 63x49


Estimate:

500

Sold:

SEK 650

Auction date:

Monday January 30 2012
at 17:38:57


  • Bid history
Time Bidder Bid
24/1 13:24:47 1      100 kr
28/1 15:57:42 2      300 kr
28/1 16:49:13 1      250 kr
28/1 16:49:46 1      400 kr
29/1 22:29:25 3      400 kr
29/1 22:29:36 3      500 kr
30/1 08:11:57 2      600 kr
30/1 08:22:24 1      600 kr
30/1 08:22:42 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattat glas fönster
  • 7020 Blomkonsoler
    9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:33
  • 7022 BOOKEND
    one pair, 1920s. Length: 13 cm, height: 14 cm,
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:09
  • 7047 TABLE MATS
    Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:10




Ladda ner broschyr