KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12733089
nr 1273 3089
Wilhelm Behm
(1859-1934), Sverige
Oljemålning, Kvarteren kring Katarina kyrka, Stockholm, signerad. Olja på duk, 25x33 cm
Wilhelm Behm, svensk målare född 1859, död 1934.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 2 september 2019
kl 19:56:27
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)