KONST / Litografier / Färglitografi 16602112

nr 1660 2112

Karl Höglund

(f. 1940), Sverige

Dansande par. Signerad, numrerad 65/200. Färglitografi. Bladets mått: 52x42 cm, yttermått inklusive ram: 76x67 cm

Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

måndag 25 november 2024
kl 19:50:14

20/11 22:09:37 1      400 kr
25/11 19:45:13 2      Vinnande bud

Karl Höglund

Läs mer om Karl Höglund