Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 17309058



*

nr 1730 9058


Spegel

barockstil, nutida, 108x80 cm


Kondition: slitage

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 oktober 2025
kl 19:59:55


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/10 23:49:39 1      100 kr
10/10 22:32:36 2      150 kr
11/10 07:43:30 1      200 kr
13/10 13:35:53 3      350 kr
13/10 13:40:29 1      500 kr
13/10 13:43:34 3      450 kr
13/10 13:43:34 1      500 kr (Budbetjänt)
13/10 13:43:37 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil nutida spegel speglar




Ladda ner broschyr