ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2357196
*
nr 235 7196
Spegel
Empirestil, H.132
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 10:50:14
1
1.000 kr
27/4 18:29:23
2
1.100 kr
28/4 11:38:06
3
1.600 kr
28/4 11:46:23
4
1.500 kr
28/4 11:46:39
4
1.600 kr
28/4 13:03:26
4
2.000 kr
28/4 14:30:12
2
2.000 kr
28/4 14:31:03
2
2.100 kr
28/4 14:47:31
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 235 7196
Spegel
Empirestil, H.132
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/4 10:50:14 | 1 | 1.000 kr |
| 27/4 18:29:23 | 2 | 1.100 kr |
| 28/4 11:38:06 | 3 | 1.600 kr |
| 28/4 11:46:23 | 4 | 1.500 kr |
| 28/4 11:46:39 | 4 | 1.600 kr |
| 28/4 13:03:26 | 4 | 2.000 kr |
| 28/4 14:30:12 | 2 | 2.000 kr |
| 28/4 14:31:03 | 2 | 2.100 kr |
| 28/4 14:47:31 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



