Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 14342141



*

nr 1434 2141


Folke Gullby

(1912-1982), Sverige


Folke Gullby (1912-1982), Sweden. Signed. Image dimensions: 14x21 cm, unframed, sheet: 25x30 cm + book, Folke Gullbys grafik,


ETCHING, Signerad. Bildmått: 14x21 cm, oramat löst blad, bladets mått: 25x30 cm + bok, Folke Gullbys grafik


Folke Gullby, Swedish painter and graphic artist, born 1912, dead 1982.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday November 29 2021
at 20:32:28


  • Bid history
Time Bidder Bid
26/11 00:31:23 1      100 kr
29/11 16:26:17 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Folke Gullby

Folke Gullby, Swedish painter and graphic artist, born 1912, dead 1982.

Read more about Folke Gullby
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bok etsning etsningar folke gullby folke gullbys grafik grafik oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr