KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11288073
nr 1128 8073
Eva Jancke-Björk
(1882-1981), Sverige
Akvarell, Eva Jancke-Björk (1882-1981), Stadsmotiv, monogramsignerad, bladets mått: 41x31
Eva Jancke-Björk, född 1882, död 1981, svensk målare och konsthantverkare.
Utrop:
500 kr
måndag 11 september 2017
kl 18:16:42
Eva Jancke-Björk
Läs mer om Eva Jancke-Björk