KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15396362
nr 1539 6362
Bror Hillgren
(1881-1955), Sverige
Oljemålning, Porträtt föreställande handlanden Henrik Wass, född 1856 i Tierp. Signerad B Hillgren. Olja på pannå, 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 80x70 cm
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 8 maj 2023
kl 19:35:49
100 kr
150 kr
200 kr
Bror Hillgren
Läs mer om Bror Hillgren